BELLEK OLUŞTURMADA SERAMİĞİN ÇAĞDAŞ SANATA KATKISI

Ön Kapak
Rating Academy Ar-Ge Yazılım Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi - 161 sayfa

Bellek, geçmiş yaşam deneyimimizi, günümüzdeki algımızla birleştirerek yaşamımızda bir bütünlük kurmamızı sağlar. Bireylerin ve toplumların, sürekliliğini sağlayabilmeleri için en temel işlevlerden biridir. Bellek, sanat ve bilim alanlarında, üzerine sıkça ve yoğunlukla çalışılan bir konudur. Sadece geçmişe ait bilginin depolandığı bir yer değil, aynı zamanda, çok katmanlı yapısıyla, birçok disiplinin de ilgi odağı olmuştur. Bu bağlamda, seramikle çoğu noktada örtüşen bellek kavramı, bu konuda çalışan sanatçıların, yoğunlukla kullandığı bir malzeme durumundadır.

Sanatta Yeterlik Tezi çalışmamda, planlanması ve düzenlenmesi konusunda bilgilerini esirgemeyen, danışman hocam, Doç. Aygün Dinçer Kırca’ya, verdiği destek için teşekkürlerimi sunuyorum. Desteklerini esirgemeyen, bölümün diğer hocalarına da ayrıca teşekkür ederim.

Çalışmalarım sırasında, maddi ve manevi, her alanda, yanımda olan değerli aileme, yaşamım boyunca verdiğim kararlarda bana inandıklarından ve destek olduklarından dolayı müteşekkirim. Her zaman yanımda olan, bilgisiyle ve desteğiyle beni yalnız bırakmayan, Doç. Neşe Baydar’a, yine her adımımda yanımda olan diğer arkadaşlarıma, bilgisi ve deneyimiyle, çalışmama katkı sağlayan arkadaşım B’ye teşekkürlerimi sunuyorum. 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Her zamanki yerlerde hiçbir eleştiri bulamadık.

Seçilmiş sayfalar

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında

1975 yılında Adıyaman’da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünü bitirdi. 2001 yılında İngiltere’de Academy Principal okulunda “Figure Modelling” dersleri aldı.18 ay İngiltere’de dil eğitimi alırken, ülkedeki birçok müze ve galerinin yanı sıra, sanatsal aktivitelere katıldı.2011 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümün’de Yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2009 yılında Arma Grandi Otel-Bozcaada’da ilk kişisel sergisini açtı.Çeşitli uluslararası sempozyumların yanı sıra birçok karma sergiye de katıldı. 2013-2018 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarımı ve Mimarlık Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 

Kaynakça bilgileri