Ruhunu Keşfet: Hayatına Sahip Çık

Ön Kapak
Hasan GÜÇLÜ, 1 Tem 2012 - 115 sayfa

İnsan, hepimizin bildiği gibi doğar, büyür, gelişir ve kendisine sunulmuş olan bir ömrü yaşar ve ölür. Yaşamı süresince de, doğuştan veya herhangi bir kazadan hastalıkta vs. nedenlerden dolayı fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal bir rahatsızlığı yoksa gelişmeye devam eder. Gelişim süresi insanlardan insanlara farklılık gösterir ve kimisine belli bir noktaya kadar gelişip daha sonra körelir. Bütün bunlar insan yaşamındaki ilerlemelerdir aslında.

 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Kullanıcı Değerlendirmesi - Uygunsuz olarak işaretle

Bazıları içine kapanıktır. Bazı insanlar ise kendilerini daha iyi ifade ederler ve kimseden çekinmezler. Bu kitap okuyan kişiler kendilerinin nerelerde eksik olduklarını görecekler ve benim tabirimle kendi ruhlarını keşfederek içine kapanık olmaktansa kendilerine güvenen, kendilerini daha iyi ifade eden bireyler arasında olacaklardır.
Hayatınızda güven eksikliği, üzüntü, korku gibi olguları çoğu kez hissetmişsinizidir ve beklide bunun için hayata bakış açınız git gide kötüleşmiştir. Bu olguları yok etmek için neler yaptınız?
Tüm olumsuzlukları aşıp başarıya ulaşmanın yolunu hiç aradınız mı?
Birçok kişi için bu soruların cevapları aynıdır. Bizim ilerlemekte olduğumuz bu hayatta başarı en önemli kavram olmalıdır. Başarı için elimizden geleni yapmalıyız ki daha mükemmel bir hayatın temellerini atabilelim.
Büyük başarıları arzuluyorsunuz. Fakat kendinizin bu başarıyı hak etmediğini veya başaramayacağınızı düşündüğünüz için kendinizi kötü hissediyorsunuz. Kendinizi kötü hissedip hep olumsuzlukların içerisinde yaşadığınız için hayata olumlu bakamıyorsunuz. Oysa hayata azıcık olumlu baksanız belki de bulunduğunuz konumun çok daha üstüne çıkabilirsiniz.
Bu hayatta bazı alanlardan memnun değil misiniz?
Üzülmeyin bu kitapta birlikte yeni bir yolculuğa çıkacağız. Üzerinizde görünen bedenle yaşadığınız doğru fakat bedeninizi yöneten bir ruhun olduğunu sizlere hatırlatmaya çalışacağım. Hatta ruhunuzu keşfedip sizin “yapamam, edemem, asla olmaz vs.” gibi olumsuzlukları yenmenizi sağlayacağız. Kendinize olan güveninizi artırmaya çalışacağız.
 

Seçilmiş sayfalar

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında (2012)

 3 Mayıs 1989 tarihinde Rize’nin Çayeli İlçesinde doğdu. Aynı ilçede ilk, orta ve lise tahsilini tamamladı. Okul dışında kalan zamanlarda bilgisayar yazılımları öğrendi ve birçok yazılım yazdı ve yayınladı. Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri üzerine kurulu bir kaç yerde deneyimli yazılımcı olarak görev aldı. Şuan ise birçok yerde köşe yazarlığı yapmaktadır.


Üniversite hayatına KTÜ (Karadeniz Teknik üniversitesi) Deniz Bilimleri Fakültesinde Mühendislik okumaya başladı. İlk yılın sonunda farklı nedenlerden dolayı bölümünü değiştirdi. Şuan aynı üniversitenin Fen Fakültesinde Kimya Bölümü okuyarak devam ediyor (2012). Kimya bölümünün dışında ek olarak Açıköğretim Fakültesi Hukuk bölümünde okumaktadır.

"Gelecekte belki de bir kaçınız benim ürettiğim parfümü, kolonyayı, sabunu, şampuanı vs. kullanacak ya da her hangi bir adliye salonunda sizin avukatınız olacağım, kim bilir belki de sabahleyin sıcak çayınızı yudumlarken okuduğunuz bir gazetenin yazarlarından olacağım. " diyerek kendisini ifade etmektedir.

**Hobi ve fobileri

Gezi, makale ve şiir yazmak, fotoğraf, müzik aletleriyle uğraşmak ve insanlarla muhabbet etmek en büyük hobileri. Karşısındaki insanların da kendisi gibi neşe dolu olmasından çok hoşlanır. Yılandan ve yalan gibi sinsice yaklaşıp zarar veren her şey fobileri arasındadır…

En Sevdiği Sözü: “Karşımdaki kişiyi benden zeki olduğu İçin değil, benden daha bilgili olduğunu düşündüğüm için dinlerim”

***Yer Aldığı Projelerden Bazıları:

Türkiye’nin ilk Türk web arama motorlarından olan Tezara’yı Uğur Karal ile birlikte hayata geçirdi.

“Fetih” ismiyle çıkardığı strateji oyunu, birçok kişi tarafından beğeniyle oynanıyor.
Trabzon Belediyesi Gençlik Meclisi’nde Bilim ve Teknoloji Komisyonu’nda başkanlık yaptı.

“Genç Duyu” fikrinin sahibidir. Bu fikir akımıyla birçok gencin düşüncelerini sosyal medyaya taşıdı.

Linux İşletim Sistemleri adına birçok çalışmada bulundu. Özgür yazılım adı altında birçok proje yönetti.

Huro’nun Günlüğü serisi altında “Dün, bugün & yarın” ve “Yarınımda sen varsın” isimleriyle iki tane romantizm konulu eseri vardır.

"Ruhunu Keşfet" adında Kişisel gelişim konulu bir adet eseri vardır.(İdefix Yayınlarından Çıkmıştır)

Kaynakça bilgileri