UÇUŞ 345: BİR HAKAN GEDA MACERASI

Ön Kapak
KANON KİTAP, 2018 - 356 sayfa
30 OCAK 1975. İZMİR - İSTANBUL SEFERİNİ YAPAN 345 SEFER SAYILI TÜRK HAVA YOLLARI UÇAĞI MARMARA DENİZİ'NDE SULARA GÖMÜLÜR. 
 
Bugün, kazanın üstünden yıllar geçmesine rağmen uçak enkazı hâlâ Marmara Denizi'nin suları altında, içindeki mürettebat ve yolcularla birlikte yatmaktadır.
 
Kazayla ilişkisi olan kişilere gönderilen isimsiz bir zarf ve zarfın içinden çıkan gizemli kaset ise olayın kırk yılın ardından tekrar gündeme oturmasına neden olur. Üzerinde sadece '345' yazılı olan kasetlerden biri Hakan Geda'nın ilgisini çektiğinde, kazadan altı ay kadar önce başlayan Kıbrıs Barış Harekâtı'na ve kökenleri ise Avrupa Hun İmparatorluğu'na kadar giden büyük bir gizemin kapıları ağır ağır açılmaya başlamıştır bile.
 
Piri Reis'in Sırrı adlı romanıyla yazılı basında adını sıkça duyuran ve okurların ilgisini hayli çeken Cenk Kayakuş, bu son romanında ise Türkiye'nin ilk ve tek denize düşen sivil uçağı olan TK 345 sefer sayılı uçağı konu ediniyor. Enkazının ve yolcularının bugün dahi Marmara Denizi'nin suları altında olduğu bu gizemli uçak kazası, Kayakuş'un mükemmel kurgusuyla birlikte soluk kesen bir maceranın başlangıcını oluşturuyor.
 
“Bir an önce son sayfasına ulaşmak isteyeceğiniz gizem dolu bir bulmaca.”
ESQUIRE 
 
“Kendi tarihimize ait bu son derece gizemli uçak kazası, bir de Cenk Kayakuş’un kaleminden okunmayı fazlasıyla hak ediyor.” 

SABAH 

 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Her zamanki yerlerde hiçbir eleştiri bulamadık.

Seçilmiş sayfalar

İçindekiler

Bölüm 1
23
Bölüm 2
94
Bölüm 3
105
Bölüm 4
129
Bölüm 5
161
Bölüm 6
175
Bölüm 7
182
Bölüm 8
323
Bölüm 9
324
Bölüm 10
330
Bölüm 11
341
Bölüm 12
348
Bölüm 13
349
Telif Hakkı

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında (2018)

 1986 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler mezunu olan yazar, aynı zamanda yerli ve yabancı romanlar için kapak tasarımları hazırlıyor ve Altın Bilek Yayınları’nda yayın yönetmenliği yapıyor.

Cenk, on yılı aşkın süredir edebiyat ile ilgileniyor ve bugüne kadar dört roman kaleme aldı. 2008 yılında piyasaya çıkan ilk romanı Av’ın ardından kendine özgü bir okur kitlesi elde ederek, 2012 yılında yayımlanan ikinci romanı Saplantı ve hemen arkasından gelen Kara Güneş adlı bir diğer romanıyla Türkiye’de macera romancılığına farklı bir boyut kazandırdı. 2014 yılında okurlarla buluşan dördüncü romanı Piri Reis’in Sırrı ile Osmanlı tarihinin gölgede kalmış efsanevi denizcisinin hayatındaki önemli noktaları ele alarak, gerçekle kurguyu başarılı bir şekilde harmanladı. Macera romancılığının dışında yeraltı edebiyatına da yönelen yazar son olarak Çıplak ve Kadınlar Arasında adını taşıyan bir öykü kitabıyla okuyucularının karşısına geçti. Otobiyografik izler taşıyan kitap, alkolik ve yalnız bir yazarın kadınlarla olan ilişkilerine odaklanıyor.

Kaynakça bilgileri