Dünyada ve Ülkemizde Acil Tıp Sistemleri

Ön Kapak
Habip GOSTAK, 17 Eki 2019 - 54 sayfa

‘Dünyada ve Ülkemizde Acil Tıp Sistemleri’ isimli bu kitapta, acil tıp sisteminin tarihi ve acil tıp sistemleri hakkında bilgilere yer verilmiştir. 

*

Toplam 54 sayfadan oluşan ve bir kaynak niteliğinde olan bu araştırma; acil tıp ve tarihsel gelişim sürecinin anlatıldığı birinci bölüm, dünyada ve ülkemizde uygulanan acil tıp sistemlerinin anlatıldığı ikinci bölüm, ülkemizde acil tıbbın teşkilatlanmasının anlatıldığı üçüncü bölüm ile sonuç ve önerilerin yer aldığı son kısımdan oluşmaktadır. 

 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Her zamanki yerlerde hiçbir eleştiri bulamadık.

Seçilmiş sayfalar

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında (2019)

1982 yılında Mersin’de doğan Habip GOSTAK, Sağlık Bakanlığı (İstanbul) taşra teşkilatında paramedik olarak görev yapmaktadır.

 

İstanbul başta olmak üzere; Tekirdağ, Konya ve Karaman’da yaklaşık 15 yıl boyunca 112 acil sağlık hizmetlerinde görev alan Habip GOSTAK, Türkiye’de alanında bir ilk olan Acil Servis Romanları; Cankurtaran ve Zühre’nin yazarıdır.

Hastanede öncesi acil sağlık alanında kaliteli hizmet gücünün yetişmesine katkı sağlamak amacıyla; blog ve web sayfası üzerinden eğitim yazıları yazan Habip GOSTAK, 2011-2014 yılları arasında Özel Tercih Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde ATT öğrencilerine usta öğretici olarak ders verdi. 2018-2019 yıllarında İstanbul Gelişim Üniversitesinde paramedik bölümünde dersler veren yazar, halen İstanbul Medipol Üniversitesinde akademik hayatına devam etmektedir. 

Hastane öncesi acil sağlık alanında çağdaş, kaliteli hizmet sunan 112’yi, acil sağlık araçlarını ve sistemin yükünü omuzlayan ATT ve Paramedikleri tanıtmak amacıyla ortaya koyduğu çalışmaları ile tanınan yazar, aynı zamanda çeşitli toplumsal sorunlara yönelik yazdığı, yönettiği ya da çektiği filmlerle de tanınmaktadır. Sağlık-Sen tarafından 2016 yılında düzenlenen kısa film yarışmasında, senaryosunu yazdığı ve yönettiği Kırık Tablet isimli filmi ile jüri özel ödülü aldı. 

 

Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği önlisans, Uluslararası İlişkiler, Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans eğitimleri ile Sağlık Yönetimi yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan, Altın Ambulans Onur Ödülü sahibi Habip GOSTAK evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça bilgileri