MODERATÖR

Ön Kapak
Fikret GÜZELLER, 6 Nis 2021 - 257 sayfa

Moderatör yolcu uçağının kaptan pilotudur, toplantıya katılacaklar ise yolculardır. Uçağı tutan şirketin beklentisi kaptan pilotun yolcuları gitmek istedikleri yere, yani amaca götürmesidir. Kaptan pilotun sorumluluğu varış noktasına planlanan saatte, beklentileri karşılayacak biçimde ulaşabilmektir. Uçağı kullanan kaptan pilottan makine veya elektronik mühendisi olarak uçağı yeniden tasarlayacak bilgi sahibi olmasını beklemezsiniz. Sizin beklentiniz sizi istediğiniz yere hedefinize götürmesidir.

Sorularımız,

Moderatör kimdir?

Moderatör olabilmek için hangi becerilere sahip olmalıyız?

Nasıl başarılı Moderatör oluruz?

Algı yönetimi Moderatör için önemi midir?

Moderatör hangi dengeleri korumalıdır?

Toplantılarınızı amaç ve hedeflerine ulaştırabilecek Moderatörü nasıl seçmeliyiz?

Birçok kişisel gelişim kitabı yalnızca anlatım içeriklidir fakat Moderatör kitabı bilgilerin yaşama aktarılmasını kolaylaştırmak için içeriğe uygun olarak hazırlanmış 20 farklı uygulamayı okuyucularına sunmaktadır.


 

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında (2021)

1962 yılında doğmuş ve 1969 yılında Cumhuriyet İlköğretim Okulu Artvin'de başladığı ilköğretim hayatını Niğde Hazım Tepeyran İlkokulunda tamamlamıştır. Atatürk Ortaokuluna Niğde'de başlamış daha sonra Ortaokul ve Lise öğrenimini Samsun Alaçam'da bitirmiştir.

Kara Harp Okulu Elektrik ve Elektronik Bölümünden 1983 yılında mezun Elektrik/Elektronik Mühendisidir. İzmir NATO Karargâhında çalışırken Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisat Fakültesini bitirmiş, yüksek lisans öğrenimini ise Dokuz eylül üniversitesi Para ve Banka dalında tamamlamıştır.

Bir yıl süren ileri seviyede yöneticilik öğrenimini Kara Harp Akademisi Komutanlık ve Karargâh Subaylığı programında tamamlamıştır. TUBITAK destekli eğitim programını başarı ile tamamlayarak Mentor unvanını almıştır.

Silahlı Kuvvetlerde 22 yıl süren profesyonel hizmeti süresinde, Bölük komutanlığı ve Tabur komutanlığı ve plan subaylığı gibi değişik kadrolarda, 10 sene ise NATO karargâhlarında değişik pozisyonlarda çalışmıştır.

Balkanlarda Kosova, Bosna-Hersek ve Arnavutluk’ta barışı destekleme harekâtlarına katılmış ve 3 adet NATO madalyası ile ödüllendirilmiştir.     

Türk silahlı kuvvetlerinin ve NATO’nun yurt içinde ve yurt dışında; İtalya, Almanya, Fransa, Azerbaycan, Afganistan, Bosna-Hersek, Kosova, Norveç’te değişik kurs, tatbikat ve eğitimlerine katılmıştır.

2005 yılında NATO Rapid Deployable Corps – Turkey (NRDC-T) Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemler Şube Müdürlüğü görevinden emekli olduktan sonra Özel sektörde Genel Müdür, Danışman ve İhracat yöneticisi olarak 15 yıl süre ile çalışmıştır.

Milli Savunma Üniversitesinde "Liderlik, Yönetimde Çağdaş yaklaşımlar ve Rekabet istihbaratı/ Rakip Analizi "derslerini vermiştir. Yayınlanmış olan birçok yazısının yanı sıra "Etkili Sunumda Evrensel İlkeler ve Uygulamaları", "Moderatör" ve "Siyasette Gönüllerin fethi" isimli kitapları yayınlanmıştır.

Halen Güz Akademi Eğitim ve Danışmanlık firmasında "Danışmanlık, Liderlik, Yöneticilik ve Siyasi Eğitim alanlarında hizmet" vermektedir. 

Kaynakça bilgileri