Okşamalar

Ön Kapak
Habitus Kitap - 88 sayfa

Tüm hayatını bu şekilde geçiremezsin, böyle herkesi korkutarak çünkü zaten beni korkutuyorsan, kesinlikle diğer kadınları da korkutuyorsundur.

 

 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Her zamanki yerlerde hiçbir eleştiri bulamadık.

Seçilmiş sayfalar

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında

1963’te Terrassa Katalonya’da doğdu. La nit del cigne ve Okşamalar oyunlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Daha sonra yazdığı Después de la Lluvia günümüzde en çok oynanan ve çevrilen Katalan oyunları arasında yer aldı. Oyunun Fransızca sahnelemesi 1999’da En İyi Komedi Oyunu dalında Molière Ödülü’ne layık görüldü. Belbel aynı zamanda Katalan Devlet Tiyatrosu’nun direktörlüğünü yürütmüştür.

İstanbul’da doğdu. Fransa’da École Jacques Lecoq’ta oyunculuk eğitimi aldı. Sorbonne Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. İstanbul’da Studio Oyuncuları, Dot, GalataPerform gibi birçok tiyatronun prodüksiyonlarında oyuncu olarak yer aldı. Kurucularından biri olduğu “Yeni Metin” projesi kapsamında birçok oyun çevirdi, okuma tiyatrolarında oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Ayrıca çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde rol aldı. 2016 yılında Platform Tiyatro kapsamında Lizbon Şehir Tiyatroları ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ortaklığında gerçekleşen Köpeklerin İsyan Günü adlı oyununu yönetti. Bonn’da yerleşik olan Fringe Ensemble ile ortak üretilen Berlin Zamanı adlı projede ortak yapımcı ve Map to Utopia projesinde oyuncu ve proje tasarımcısı olarak yer aldı. Uzun yıllar İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda ders vermiş olup halen İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2019 yılından beri Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde sanatta yeterlik/doktora eğitimine devam etmektedir.

Kaynakça bilgileri