ARAPÇA DERS KİTABI 1. CİLT İLK ON DERS

Ön Kapak
Çağlar ÇINAR, 2 Ağu 2020 - 120 sayfa

Arapça'nın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ya da herhangi bir dil bilgisi kitabının içindekiler kısmına baktığınızda size çok karışık gelebilir. Aynı zamanda çevrenizden Arapça'nın zor olduğu, ana dili Arapça olanların dahi Kur’an-ı Kerim’i anlayamadığını da duymuş olabilirsiniz.

           YouTube Hızlı Öğreniyorum kanalındaki videolarla bu düşünceleri yanlış olduğunu göstermeye çalıştım. Eğer bunu bir nebze olsun başarabilmişsem ne mutlu bana.

           Bu kitapta, YouTube Hızlı Öğreniyorum kanalındaki ilk on videoda anlatılanların içeriğini bulacaksınız.

            Derslerde görmüş olduğumuz konulardan, harfler (harfi cerler), bitişik zamirler, bitişik zamirlerin isimlerle, fiillerle kullanılması, fiillerin çekimi gibi örnekleri Kur’an-ı Kerim’den de göstermeye özen gösterdik. Kur’an-ı Kerim’den almış olduğumuz örnekleri sure ve ayet numaraları ile verdik. Sizlerinde Kur’an-ı Kerim’i açarak vermiş olduğumuz ayetleri bulmanız son derece yararlı bir çalıma olacaktır.

           Derslerde geçen soru kelimelerini, bitişik zamirleri, fiilleri, isimleri de yine Kur’an-ı Kerim’den aratmanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bilgisayar ve cep telefonlarınızdan Kur’an-ı Kerim’de nasıl Arapça kelime aratılacağını yine kitabın içerisinde bulabilirsiniz.

           Muzafun, muzafun ileyh, mefulün bih, gaib, gaibe gibi onlarca kelimeyi kullanmadan arapçanın rahat bir şekilde öğrenilebilmesi için büyük bir gayretle ilk 25 videoyu tamamlamış bulunuyoruz. Hepsinden de önemlisi Kur-an’ı Kerim’in kolaylıkla herkes tarafından biraz uğraşmakla bile anlaşılabilir olduğunu göstermeye çalıştığımız bu çalışmadan umarım sizlerde en iyi şekilde istifade edersiniz.

           YouTube Hızlı Öğreniyorum kanalımızdaki videolarımıza yaptıkları güzel yorumlarla destek olan bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz.

           Bu çalışma ile ilgili yorum, öneri ve eleştirilerinizi mail olarak biz iletebilirsiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Her zamanki yerlerde hiçbir eleştiri bulamadık.

İçindekiler

Bölüm 1
35
Bölüm 2
37
Bölüm 3
39
Bölüm 4
48
Bölüm 5
50
Bölüm 6
61
Bölüm 7
70
Bölüm 8
84
Bölüm 9
95
Telif Hakkı

Yazar hakkında (2020)

Arapça’nın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Yada herhangi bir dil bilgisi kitabının içindekiler kısmına baktığınızda size çok karışık gelebilir. Aynı zamanda çevrenizden Arapça'nın zor olduğu, ana dili Arapça olanların dahi Kur’an-ı Kerim’i anlayamadığını da duymuş olabilirsiniz.

           YouTube Hızlı Öğreniyorum kanalındaki videolarla bu düşünceleri yanlış olduğunu göstermeye çalıştım. Eğer bunu bir nebze olsun başarabilmişsem ne mutlu bana. 


Kaynakça bilgileri