Sosyal Medya ve Yeni Nesil Reyting Ölçümleri

Ön Kapak
Mert Maviş - 70 sayfa
Televizyon tartışmasız 20. yüzyılın en önemli icatlarından birisidir. Yıllar içinde popülaritesini hiç kaybetmeyen ve teknolojik gelişmelerle ilerleme ve değişmeye çok açık olan bu iletişim kanalı; reklamcılık dünyasının da başlıca hareket alanları içerisindedir.
Televizyon izlenme oranlarının ölçümü ve değerlendirilmesi için geleneksel reyting ölçüm sistemlerinin reklam sektörünün ihtiyacı olan verileri karşılayamayacak duruma geldiği son yıllarda görülmektedir. Segmentasyon ve diğer ihtiyaç duyulan verilerin temininde yeni nesil sosyal medya araçlarından ve özellikle Twitter’dan faydalanmanın mümkün olup olamayacağı tartışılmaktadır.
Twitter’ın entegre edildiği televizyon yapımları, değişen televizyon izleme alışkanlıkları, second screen ve time shifting, sosyal medya ve televizyon izleme alışkanlıklarının bireyler üzerindeki psikolojik ve sosyolojik etkileri, geleneksel reyting ölçüm yöntemleri ile yeni nesil sosyal medya - TV ilişkilerinin karşılaştırılması gibi bölümlerde konuya bir çok farklı açıdan yaklaşılmıştır.
Sosyalleşerek yalnızlaşan toplumların buluşma noktası olan sosyal medyanın televizyon yayıncıları ve reklam sektörü için bir içgörü kaynağı olarak kullanımının gün geçtikçe artacağı görülmektedir.
 

Kullanıcılar ne diyor? - Eleştiri yazın

Her zamanki yerlerde hiçbir eleştiri bulamadık.

Seçilmiş sayfalar

İçindekiler

Bölüm 1
Bölüm 2
Bölüm 3
Bölüm 4
Bölüm 5
Bölüm 6
Bölüm 7
Bölüm 8
Bölüm 9
Bölüm 10

Sık kullanılan terimler ve kelime öbekleri

Yazar hakkında

İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olan Mert Maviş, aynı üniversitede Pazarlama İletişimi yüksek lisans eğitimini aldı.


2008 yılından beri HAVAS Worldwide'da (eski adı ile Euro RSCG) Senior Media Creative olarak çalışan Maviş, çalıştığı süre boyunca Volvo, Tesco Kipa, Disney, Ferrero, Marshall, Media Markt, Olmeca, İŞ GYO, iddaa, Oley.com ve Borsa İstanbul gibi global ve lokal markalara hizmet verdi. Yaptığı kampanyalar ile MediaCat Felis ve IAB Mixx ödülleri bulunmaktadır.


Email: ben@mertmavis.com

Twitter: https://www.facebook.com/mertmavis

Linkedin: http://tr.linkedin.com/in/mertmavis

Facebook: https://www.facebook.com/mertmavis

Instagram: http://instagram.com/mertmavis

Kaynakça bilgileri