Google Kitap Arama Hakkında
Genel Bakış
Düşünceler ve Görüşler
Genel Yardım

Ortak Programı
Yayıncılar ve Yazarlar İçin
Şimdi Katılın
Ortak Yardımı

Kütüphane Projesi
• Genel Bakış
Kütüphane Ortakları
Kütüphaneci Yardımı

Google Kitapları Kütüphane Projesi – Dünyadaki tüm kitaplar için genişletilmiş kart kataloğu

Koleksiyonlarını Google Kitap Arama'ya eklemek ve kullanıcılara bir kart kataloğunda olduğu gibi kitaplarla ilgili bilgileri ve birçok durumda arama teriminin geçtiği birkaç cümleden oluşan pasajları göstermek üzere bazı büyük kütüphanelerle birlikte çalışıyoruz.

Google Kitapları Kütüphane Projesi kitapları nasıl görünür?
Kütüphane Projesi'nde yer alan bir kitaba ilişkin bir arama sonucunu tıkladığınızda, kitapla ilgili temel bibliyografya bilgilerini ve arama teriminizin geçtiği birkaç cümleden oluşan pasajları görürsünüz. Kitabın telif hakkı yoksa, tüm kitabı görüntüleyebilir ve karşıdan yükleyebilirsiniz. Her durumda, sizi kitabı satın alabileceğiniz online kitapçılara ve ödünç alabileceğiniz kütüphanelere yönlendiren bağlantılar göreceksiniz.

Tam Görünüm
Pasaj Görünümü
Önizleme Yok

Bu sayfaları yakından görmek ve Google Kitap Arama özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Ekran Resimlerimizi görüntüleyin.

Bu projenin amacı nedir?
Kütüphane Projesi'nin amacı basittir: yazar ve yayıncıların telif haklarına saygı göstererek, kişilerin özellikle artık basılmadığı için başka yollarla bulamayacakları kitapları bulmalarını kolaylaştırmak. Asıl amacımız, yayıncılarla ve kütüphanelerle birlikte çalışarak kapsamlı, aranabilir, kullanıcıların yeni kitapları ve yayıncıların yeni okuyucuları keşfetmesine yardımcı olacak tüm dillerdeki kitapları içeren bir sanal kartotek kartı oluşturmaktır.

©2011 Google - Ana Sayfa - Google Hakkında - Gizlilik Politikası